Menemen - Çandarlı Otoyolu

Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 01 Haz 2016, 00:15

Yeri gelmişken müjde de vereyim. Çevre Yolu malum Koyundere'ye kadar uzattık. Menemen'e kadar devam ediyor. Bu yıl içinde Çandarlı'ya kadar yap işlet devret modeliyle geriye kalan 60 kilometrenin ihalesini yapacağız. Kuzeydeki trafik sıkışıklığını gidereceğiz. O bölge İzmir'in ekonomisinin kalbi.

http://www.egepostasi.com/haber/yildiri ... tti/133727

Buranın ihalesi bu yıl yapılacakmıs. Umarım dogrudur ve yapımı baslar bir an önce. Liman yapılıyor yol yok o bölgede. Sonraki yıllarda da soma üzerinden filan İstanbul otoyoluna baglanırsa bayagı faydalı bir otoyol olmus olur.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzt 06 Haz 2016, 21:03

Mert bey, basligin ismini '' Kuzey Ege Otoyol Projesi'' ne degistirseniz daha iyi olmazmydi?? ileri dönük düsünülüpde yapilirsa bu otoyol Savastepe'ye kadar yapilmali oradanda Istanbul - Izmir otoyolu'na baglanmadir. Çünkü 5-10 yil sonra Kuzey'de Nüfüs patlamasi yasanicak. Zaten Çandarli Limani da hizmete girdiginde mevcut Izmir Çanakkale devlet yolu bu yükü kaldirmaz! Felç olur. O yüzden Otoyol Güneyden Kuzey'e yapilmasi sart!

YAPILMASI GEREKEN:

1 : IZMIR ÇEVREYOLU'nu Foça Kavsagina kadar uzatilmali.
2 : FOÇA KAVSAGINDAN SONRA KUZEY EGE OTOYOLU basliyip Savastepe'ye kadar yapilmali.
3 : Daha sonra bu otoyol Istanbul - Izmir Otoyolu'na baglanmali.
4 : Otoyol Geçis Ücreti de 2 TL olmali, ayni Izmir Çesme Otoyolu gibi , hatta otoyolu kullanana akaryakit'da indirim alsa hiç fena olmaz.

Kuzey EGE Otoyol Güzergahi : FOÇA KAVSAGI - ALIAGA - ALIAGA ORGANIZE SAYAYI BÖLGESI - ZEYTINDAG - BERGAMA - KINIK -SOMA ÇEVREYOLU - SAVASTEPE - ISTANBUL IZMIR OTOYOL BAGLANTISI.
En son GökhanTasgin tarafından Pzt 06 Haz 2016, 21:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
GökhanTasgin
 
Mesajlar: 80
Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj
Kayıt: Sal 02 Ara 2014, 21:46

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzt 06 Haz 2016, 21:15

BU PDF dosyasinda Kuzey EGE Otoyolun haritasi var.

https://www.google.nl/url?sa=t&rct=j&q= ... eG_KbUDxrw
GökhanTasgin
 
Mesajlar: 80
Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj
Kayıt: Sal 02 Ara 2014, 21:46

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 08 Haz 2016, 12:16

kuzey ege otoyolunu balıkesir - canakkale - edirne otoyolu olarak biliyorum. Burası icin öyle bir söylem duymadım hiç. Ayrıca mevcut cevreyolu menemenden sonra son bulacak , sonrası paralı olarak gidilecek otoyol hattı oluyor haberde de öyle söylemiş zaten. Umarım verdigi sözü tutarda bu otoyol baslar.
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 08 Tem 2016, 13:33

Menemen-Çandarlı Otoyolu'nun inşaatı başlıyor!

İzmir-İstanbul Otoyolu inşaatı hızla sürerken İzmir'e ulaşımda büyük avantaj sağlayacak yeni bir yol inşaatına başlanıyor. 76 kilometrelik yolun önümüzdeki günlerde yapişlet- devret modeliyle ihale edilecek.

İzmir-İstanbul Otoyolu inşaatı hızla sürerken İzmir'e ulaşımda büyük avantaj sağlayacak yeni bir yol inşaatına başlanıyor. Başbakan Binali Yıldırım, bayramın ilk günü geldiği İzmir'de Menemen'e kadar tamamlanan çevre yolunun otoyol olarak Çandarlı'ya kadar uzatılması için çıkılacak ihale konusunda çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi. 76 kilometrelik yolun önümüzdeki günlerde yap - işlet- devret modeliyle ihale edileceği bildirildi. Yeni otoyol, Ege'yi Türkiye'nin dış ticaretinde yeni merkez olması hedeflenen ve önümüzdeki süreçte inşaatına başlanacak Çandarlı Limanı'na da ulaşımı kolaylaştıracak.

"Nefes aldıracak"

Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, yolun ihale süreciyle birlikte 5 yıl içinde bitirilmesinin planlandığını söyledi. Yolun kentin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını ve vatandaşlara nefes aldıracağını belirten Abdulkadir Uraloğlu, "Otoyolun bitmesinin ardından sürücüler Menemen ve Aliağa merkezine hiç girmeden ulaşım yapma imkanına kavuşacaklar. Bu da hem ticari hayata hem de vatandaşa büyük katkı sağlayacak. Bu yol İzmir'in kurtuluşu olacak" diye konuştu.

http://emlakkulisi.com/menemen-candarli ... yor/477427
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 09 Kas 2016, 13:27

Bakan Arslan'dan İzmir-Çandarlı Otoyolu raporu!

Arslan, İzmir-Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun ihale sürecinin yarın başlayacağını belirterek, "İlan, yarın Resmi Gazete'de yayımlanacak, 15 Şubat 2017'de yap-işlet-devret modeli ile yapmak üzere teklifleri almış olacağız." ifadelerini kullandı.

Arslan, Ankara PTT Tesislerinde yaptığı açıklamada, özellikle Egelilerin umutla beklediği otoyol projesine ilişkin çevresel etki değerlendirmesi de (ÇED) dahil olmak üzere bütün süreçlerin tamamlandığını bildirdi.
İzmir-Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'nun ihale sürecinin yarın Resmi Gazete'de yayımlanacak ilan ile başlayacağına işaret eden Bakan Arslan, 15 Şubat 2017'de yap-işlet-devret modeli ile yapmak üzere teklifleri alacaklarını söyledi.
Teknik incelemede yeterlilik verilen firmaların süreye yönelik tekliflerini açacaklarını, en kısa işletme süresini veren yükleniciye de bu projeyi vereceklerini anlatan Bakan Arslan, projeye ilişkin şu bilgileri paylaştı:
"İzmir'den Menemen'e kadar olan 16 kilometrelik kısmı zaten hazır. Buradan başlamak üzere Aliağa Körfezi'ni geçecek Çandarlı'ya kadar gelecek olan 76 kilometrelik otoyolu, yap-işlet-devret modeli ile yapacağız. Böylece Menemen'i Aliağa üzerinden Çandarlı Limanı'na ve Ayvalık-Bergama devlet yoluna bağlamış olacağız. Özellikle Menemen ile Aliağa arasında ciddi sayıda sanayi tesisi var, limanlar, akaryakıt tesisleri, TÜPRAŞ, PETKİM var. Bunun birçok tesisin olması nedeniyle çok ciddi şekilde ağır vasıta trafiği var ve yaklaşık günde 50-60 bin araç burada trafiği özellikle belli saatlerde kilitliyor. Hal böyle olunca alternatif bir güzergah ihtiyacı vardı. "
İhale süreçlerinin yaklaşık 6 ay sürdüğüne işaret eden Arslan, 6 ay sonra işe başladıklarında, 3 yıl içerisinde projeyi bitirip İzmir, Aliağa, Menemen ve Çandarlı'nın hizmetine sunacaklarını belirtti.
Arslan, "Böylece İzmir'in kuzeyinde trafik keşmekeşini hem bitirmiş olacağız, hem sosyal hayat anlamında insanların yaşamını kolaylaştıracağımız gibi oradaki ağır sanayinin trafikten kaynaklı kilitlenmesini de çözeceğiz ki ticaretin ekonominin canlanmasına bir katkı koymuş olacağız. Özetle, yarın ilana çıkıyor, 15 Şubat'ta yap-işlet-devret modeli ile İzmir-Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolunu özel sektör marifetiyle yapmış olacağız." değerlendirmesinde bulundu.
"Çok sayıda teklif gelmesini bekliyoruz"
Söz konusu bölgede çok yoğun trafik olduğunu, bu tip yoğun trafik, yük hareketi olan bölgelere yatırımcının ilgisinin her zaman fazla olduğuna dikkati çeken Arslan, bu kapsamda söz konusu otoyol projesine de yarından itibaren olağanüstü ilgi beklediklerini söyledi.
Türkiye'de yap-işlet-devret modeliyle yapılan otoyollarda yeteri kadar tecrübeli firmanın bulunduğuna işaret eden Arslan, bu firmaların artık Türkiye ile yetinmeyip yurt dışında da benzer projeler yaptıklarını kaydetti.
Arslan, "İster yerli ister yabancı çok sayıda teklifin geleceğini bekliyoruz ve inşallah projeyi yap-işlet-devret modeliyle de ülkemizin, İzmirlinin, Egelinin hizmetine sunmuş olacağız" dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/bakan- ... oru/938950

otoyol subatta ihaleye cıkıyormus. 3 sene de tamamlanacakmıs. Aydın - Denizli hattınında ihalesi yapılacagı soylenmişti. İzmir otoyol bakımından istanbul ve Ankaraya gore daha sanslı gibi :D
mertoviçizmir
 
Mesajlar: 1175
Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj
Kayıt: Pzt 26 Eyl 2011, 11:12

Re: Menemen - Çandarlı Otoyolu

Mesajgönderen GökhanTasgin » Pzr 20 Kas 2016, 20:59

Şimdi benim öğrenmek istediğim şu;

1- Menemen-Çandarlı otoyolu ücretsiz mi olucak?
2- Menemen-Çandarlı otoyolu İzmir Çevreyolu'na mı ağit olucak?
3- Eğer 76 kilometrelik otoyolu İzmir Çevreyolu'na eklenirse ozaman İzmir Çevreyolu 116 kilometre olur. İstanbul-İzmir Otoyolun ücretsiz olucak Otogar Kavsağı-Kemalpaşa kısmı İzmir Çevreyolu'na eklenirse İzmir Çevreyolun uzunluğu 141 kilometre olur. Bu Hükümet İzmir'e katiyen ve asla bukadar uzun Çevreyolu yapmaz! Yahu İstanbulda bukadar uzun Çevreyolu yok.... O yüzden bu bana çok şaçma geliyor!!! O yüzden işin alsı nedir arkadaşlar çok merak ediyorum aranızda bilen varma bana bildiklerini anlatabilir mi? Saygılarımla Gökhan Taşgın
GökhanTasgin
 
Mesajlar: 80
Beğendikleri: 8 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj
Kayıt: Sal 02 Ara 2014, 21:46


Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron
Free Web Hosting