Vapur Hatları ve İskeleler

Re: Vapur Hatları ve İskeleler

Mesajgönderen Umut » Pzr 04 May 2014, 14:04

hoppala yazdı:Pasaporta çekmişler sanırım bir tanesini.

Pasaporttaki gemi İstanbul'dan gelen Zübeyde Hanım Vapuru:

Resim

Denizcilik Müzesi ve Zübeyde Hanım Anı Gemisi olarak hizmet veriyor. Bundan sonra (en azından bir süre) evi İzmir.

hoppala bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzr 04 May 2014, 14:07

ufff çok tatlı ya :D

Yerdeki taşlar da gün geçtikçe güzelleşiyor mu ne ;)
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzr 04 May 2014, 14:16

Katamaranları beğeniyorum da eski vapurların şekli bir başka güzel. Yalnız ben asıl Ata'nın yatı Savarona'yı bekliyorum. Aziz Başkan İzmir'e getirilmesi için 2 defa yazı yazdı ilgili yerlere.

Resim

Yerdeki taşlar önce boyandı sonra da üzerine sistre (cila) atıldı, güzel oldu. Bi' an eskisinden kötü olacak diye korkmuştum ben de.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 04 May 2014, 17:03

Denizcilik Müzesi ve Zübeyde Hanım Anı Gemisi olarak hizmet veriyor. Bundan sonra (en azından bir süre) evi İzmir.

K.S.K. da değilmiydi o gemi ? İnciraltındaki gemiden sonra bu geminin de gelmesi körfeze biraz hava kattı.

Yalnız ben asıl Ata'nın yatı Savarona'yı bekliyorum. Aziz Başkan İzmir'e getirilmesi için 2 defa yazı yazdı ilgili yerlere.

İsterse 100 kere yazsın , o gemiyi vermezler izmire. hele ki chp li belediye istedi diye hiç vermezler. Ama gelirse İzmir için cok iyi olur. Gösterişi yeter bir kere :D

Yerdeki taşlar önce boyandı sonra da üzerine sistre (cila) atıldı

o tasların rengi solmucak mı 1-2 ay içinde. Eski taslar gibi 10 -15 sene durabilecek mi ?
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzr 04 May 2014, 17:13

Evet ilk geldiğinde Karşıyaka'daydı, motorları çalışıyormuş, farklı zamanlarda farklı yerlerde göreceğiz anlaşılan.

Wow'daki eski bir üyenin söylediğine göre o desenler 70'lerde aynen bu yöntemle yapılmış, beton + boya + cila şeklinde. Eğer kaliteli yaptılarsa uzun yıllar bozulmaması gerekir, göreceğiz.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzr 04 May 2014, 18:58

ilginç , sadece tek bir semtte dursa daha mantıklı olur. Devamlı gezecek mi bu gemi böyle. inciraltındakinin motoru çalışmıyor o zaman gezmediğine göre :D

wow sitesinin iyice b.ku cıktıgı için terk ettim orayı ve takipte etmiyorum artık. O nedenle haberim yok. Ancak önceki proje betona benzemiyordu hiç. Beton olsa çoktan çatlardı. Buna en basit örnekte izmirin her yerine yapılan beton kaldırımlardaki çatlaklar. Umarım kaliteli birseydir ama sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Cum 09 May 2014, 15:57

Yeni gemilerin ismini siz koyun!

Çakabey’den sonra İzmir’in ikinci yeni gemisi Dokuz Eylül de Yalova’da denize indirilerek test sürüşlerine başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 13 yeni geminin ismini belirlemek için internet üzerinden anket başlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımının geliştirilmesi amacıyla sipariş verdiği 15 yeni yolcu gemisinden ilki olan “Çakabey” seferlerine başladı. Şimdi sıra ikinci yolcu gemisi olan ve adını İzmir’in kurtuluş gününden alan “Dokuz Eylül” de. Yalova’da suya indirilen “Dokuz Eylül” muayene testlerinin bitmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde kente gelerek seferlere başlayacak.

Savunma, havacılık ve uzay teknolojisinde kullanılan karbon kompozit malzeme ile üretilen ve bu özelliği ile dünyada yapılan ‘en büyük yolcu gemileri’ olma özelliğini taşıyan İzmir’in yeni gemilerinden her biri 3 ayda bir kente gelecek.

Yeni gemilerin isimlerini siz belirleyin
İlk ikisinin ismi “Çakabey” ve “Dokuz Eylül” olan İzmir’in yeni gemilerinden geriye kalan 13’ünün ismi İzmirlilerin önerileri doğrultusunda belirlenecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi www.izmir.bel.tr adresinde oluşturulan anket bölümünden isim önerilerini online olarak girilebilecek. Sisteme girilen isim önerileri alfabetik sırayla listelenecek. Ziyaretçiler, daha önce sisteme kaydedilmiş isim önerilerine yine aynı bölümden oy verilebilecek. Anket sonucunda en çok oyu alan isimler 13 adet yolcu gemisine verilecek. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Facebook hesabı www.facebook.com/izmirbuyuksehirbel üzerinden de isim önerileri girilebilecek.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/10342/tr
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 09 May 2014, 17:45

9 Eylül 2 de tamamlanmış demek, güzel. Anket adresi burası: http://www.izmir.bel.tr/Sayfalar/VapurAnket.aspx

Ben Alsancak, Karşıyaka ve Bornova'ya oy verdim. Denize kıyısı olmaması dolayısıyla Bornova Vapuru olması fikri bana hep komik gelmiştir :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Cum 09 May 2014, 18:17

Elbette oyumuz Göztepe'ye. Hatta işi abarttım sürekli farklı isimlerle girip Göztepe'ye oy atıyorum. :D
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 09 May 2014, 18:30

IP filtresi vardır muhtemelen :D Ama her halükarda Alsancak, Karşıyaka ve Göztepe'nin seçileceğinden eminim. Altınordu ve Büyük Altay ise belki. Tüm kulüpler facebook hesaplarından çağır yapıyorlar :) Berkin Elvan da popülerdir diye tahmin ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 62 misafir

Free Web Hosting