İZBAN Aliağa-Menderes Metro Hattı (EgeRay)

Re: Metro Hattı ve İstasyonlar

Mesajgönderen niyoderm » Sal 10 Nis 2012, 19:08

Hafta sonu izban kullandım bu kadar yavaş olmak zorundami, konforu ve güzelliği ; can sıkıntısına çeviriyor :(
niyoderm

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 2 mesaj

Re: İZBAN Aliağa-Menderes Hafif Metro Hattı (EgeRay)

Mesajgönderen Umut » Sal 10 Nis 2012, 19:18

Alsancak'tan geçen kısa yolculuklar yapıyorsanız eğer, haksız değilsiniz, çok zaman kaybı oluyor. Ama uzun güzergahlarda bu durum değişiyor. Örneğin ben Salhane'den Havaalanı'na 36 dk'da gidiyorum. Üstelik yalnızca 95 Krş veriyorum ve otopark derdi de çekmiyorum. Daha ne olsun? Benzer şekilde Cumaovası'ndan Aliağa'ya 80 km 96 dk civarı sürüyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Umut » Sal 05 Haz 2012, 16:20

Yer teslimi yapılmış, çalışmalar çok yakında başlar.

Hilal “Halkapınar gibi” olacak, raylı sistem rahatlayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZBAN-Metro aktarmasında büyük rahatlık sağlayacak Hilal Aktarma İstasyonu ile Kahramanlar-Akıncılar’a yapılacak yeni karayolu alt geçidi için sözleşme imzalayarak yer teslimini yaptı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu ulaşım projesi olan İzmir Banliyö Sistemi–İZBAN hattında seferler bir yılı aşkın süredir kesintisiz olarak sürerken, diğer taraftan da hattın yeni gelişen ihtiyaçlara yönelik yapılandırılması devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Hilal’e aktarma istasyonu, Kahramanlar Akıncılar’a karayolu alt geçidi yapılması için Nisan ayında gerçekleştirdiği ihaleyi sonuçlandırarak sözleşme imzaladı ve yer teslimini gerçekleştirdi. Bu kapsamda yapılacak Hilal Aktarma İstasyonu ile İZBAN ve Metro yolcularına ikinci bir aktarma istasyonu rahatlığı yaşatılacak. Bu sayede yolculuk süresi kısalacak. Hilal Metro İstasyonu’na entegre olacak yeni bir banliyö aktarma istasyonu sayesinde, İZBAN ile Metro’nun Halkapınar Aktarma İstasyonu’nda kesişmesinden dolayı yaşanan yolcu yoğunluğu da büyük ölçüde azalacak.

Hilal Banliyö İstasyonu’nun da Halkapınar gibi aktarma işlevi göreceği yeni düzenleme sonrasında, Üçyol yönünden metro ile gelen yolcular İZBAN’la Menderes yönüne aktarma yapabilmek için Alsancak’a girmek zorunda kalkmayacak. Menderes yönünden gelen yolcular da aynı şekilde Alsancak’a girmeden Hilal Aktarma İstasyonu’nu kullanarak metroya aktarma yaparak Üçyol yönüne gidebilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Hilal’e yapacağı aktarma istasyonu, raylı sistemde önemli rahatlama sağlayacak.

Kahramanlar’a yeni karayolu alt geçidi
Öte yandan, İzmir Banliyö Sistemi kapsamında daha önce vatandaşların emniyeti ve güvenliği açısından kapatılan Kahramanlar-Akıncılar hemzemin geçidinin bulunduğu noktaya karayolu alt geçidi yapılacak. Araçlar ve bölgede oturan vatandaşlar, karşıdan karşıya geçişler için bu alt geçidi kullanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu önemli iki yatırımındaki inşaat çalışmaları 300 günde tamamlanacak.

izmir.bel.tr
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Pzt 20 Ağu 2012, 17:06

Aziz Başkan bir röportajda İzban'la ilgili olarak bazı açıklamalarda bulunmuş. Önemli yerlerin altını çizdim.

Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin ortaklaşa hayata geçirdiği İZBAN Şirketi tarafından işletilen Aliağa-Menderes Hattı’nın İzmir’de çok şeyi değiştirdiğini ifade eden Başkan Kocaoğlu, İstanbul Marmaray’dan gelecek olan tren setleri ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini söyledi. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın konuyla yakından ilgilendiğini de sözlerine ekleyen Kocaoğlu, “ Şimdi, 155 senelik kurum ilk kez başka bir kurum ile ortak iş yaptı. Çalışıyor. TCDD kendine özgü bir kurumdur. Aliağa Menderes daha emekliyor. İZBAN yatırımları finanse etsin çekerler gelsin. İzban’da yolcuyu arttıracak tek kurum Büyükşehir Belediyesi’nin kendisidir. Belediye, ulaşımı, otobüs güzergahlarını ve zamanlarını istediği gibi dizayn ederek yolcu pompalayabilir. Ben şimdi taşıyabileceğim kadar arttırıyorum. Bugün yolcu sayısı 170 bini buluyor. Çekerler gelsin biz bir ay içinde 250 bin yolcu basarız. Zamanla olacak. Ben şimdiye kadar çalıştığımız TCDD ile ilişkilerimizden çok memnunum. TCDD sadece İzmir’de değil Türkiye’de örnek bir proje yaptı. Aliağa-Menderes Türkiye’nin tek projesidir” dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Baskan ... cek/824023
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 22 Eyl 2012, 21:14

İzban hattının iyileştirilmesi hususunda önümüzdeki ay önemli ihaleler yapılacak..Bunları sıralayacak olursak;

1) Gaziemir İlçesi Dokuz Eylül Mahallesi Yaya Üst Geçidi Yapılması

2) Menemen Asarlık Yaya Üst Geçidi Yapılması

3) Ülkü Sineması Yaya Alt Geçidi Yapılması

4) Muhtelif Karayolu Üst Geçidi Yapılması (Menderes Gölcükler - Tekeli - Pancar - Torbalı Kuşçuburnu)

Hepsi de birbirinden elzem projeler, bir an önce tamamlanması dileğiyle...
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 13 Eki 2012, 12:39

İzban, "İzmir, trenini seçiyor" başlığıyla 2014'ün başlarindan itibaren gelmeye baslayacak yeni tren setlerinin dış ve iç dizaynlarını bizlere seçme hakkı tanıyor..İzban'in resmi sitesine girip siz de seçimde bulunabilirsiniz...

Dış tasarım seçenekleri;

Yalı Çapkını

Resim

Körfez Yunusu

Resim

Derin Mavi

Resim

İç tasarım seçenekleri;

Resim

Resim

Resim
Gökhan

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 13 Eki 2012, 12:50

güzelmiş :) bence en iyisi derin mavi. Nedeni ise diger izban trenlerine benziyor. O yüzden bence derin mavi daha mantıklı.. :)
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Gökhan » Cmt 13 Eki 2012, 13:03

Ben valide sultanımın görüşlerini alarak Körfez Yunusu ve İc Tasarim 3 'ü isaretledim :) .. İc tasarimda bilerek en koyu rengi tercih ettim, sebebi de kir gostermemesi..
Gökhan

Mesajgönderen Umut » Cmt 13 Eki 2012, 13:35

Bu oylama işini çok güzel düşünmüşler. Tasarımların hepsi birbirine yakın hazırlanmış. Fakat benim tercihim "Yalıçapkını" ve "İç Dizayn 1" oldu.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Pzt 29 Eki 2012, 04:30

İki önemli haber aktarayım;

Kemer civarında bir yere alt geçit yapılmakta, çalışmalar gece gündüz sürüyor ve büyük ölçüde tamamlanmış. Bu sayede bölgedeki hemzemin geçit kapatılacak. Bu da bize güvenlik ve serilik olarak yansıyacaktır.

Diğer haber ise, Aziz Kocaoğlu yeni bir röportajında İstanbul'dan 10 adet tren seti kiralanacağını böylece yeni setlerimiz gelene kadar seferlerin biraz daha sıklaştırılacağını belirtti.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dön Ulaşım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

Free Web Hosting