Halkapınar Un Fabrikası (Eski DGM)

Re: Halkapınar Un Fabrikası (Eski DGM)

Mesajgönderen hoppala » Pzt 11 Nis 2016, 06:27

MU AZ ZAM
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Re: Halkapınar Un Fabrikası (Eski DGM)

Mesajgönderen Mesut » Cmt 05 Kas 2016, 13:54

108 yıllık bina yeniden aydınlandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir zamanlar DGM binası olarak da kullanılan eski un fabrikasını 10.5 milyon liralık yatırımla Meslek Fabrikası'na dönüştürdü. Açılışı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim belediye başkanımızın suçu çok ağır.. Bu binayı yıkmak varken, buraya gökdelen dikmek varken ne gerek var eğitim alanına. Karanlıkları aydınlatmak üzere böyle bir kurumu İzmir'e kazandıran belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından kente kazandırılan yatırımların açılışını yapmak üzere İzmir’e geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 10.5 milyon liralık yatırımıyla kente kazandırdığı Halkapınar’daki Meslek Fabrikası’nın açılışını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir eğitim kurumunu hizmete açarak çok önemli bir görev yapıyoruz. Tabii bizim belediye başkanımızın suçu çok ağır, bu binayı yıkmak varken buraya gökdelen dikmek varken, ne gerek var eğitim alanına? Onların anlayışıyla bizim anlayışımız farklı. Onlar dünyaya farklı bakıyor, biz farklı bakıyoruz. Onlar ceplerini düşünüyor, biz kenti düşünüyoruz. Onlar köşeyi nasıl döneceğiz onun arayışı içinde, biz halka nasıl hizmet ederiz, onları nasıl mutlu ederiz, onun arayışındayız. Ama bundan memnun muyuz? Elbette ki memnunuz. O açıdan İzmir Büyükşehir Belediye başkanımıza ve diğer belediye başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Karanlıktan aydınlığa..
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Halkapınar’daki 108 yıllık eski Un Fabrikası’nın bir zamanlar DGM binası olarak kullanıldığını ve “kalemlerin kırıldığı” bir yer olduğunu hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Aydınlık bir gelecek için, çocuklarımızın meslek edinmeleri için burası bir eğitim mabedi olacak. Yaklaşık 10.5 milyon liraya mal olan Meslek Fabrikası, sanayi sektörü için 'kalifiye' ve 'ara' elemanlar yetişecek" dedi.
Uzunca bir süredir çeşitli binalarda 2006 yılından bugüne kadar Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nda 11 farklı merkezde 75 branşta 2 bin180 kurs açtıklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Bu kurslardan 54 bin 230 kursiyer eğitim aldı. Şimdi çalışmalarımızı burada sürdüreceğiz. Bu önemli projede üniversiteler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, meslek odaları, sanayicilerimiz, sivil toplum kuruluşları, Çalışma ve İş Kurumu İzmir İl Müdürlüğü ile işbirliği yaptık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu çalışma kentin istihdam sorununa nitelikli iş gücü yetiştirerek katkıda bulunacaktır.”

Resim
Resim

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/21940/tr

2 kişi bunu beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Önceki

Dön Tarihi Eserler ve Restorasyon

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir