Folkart Towers Bayraklı İkiz Kuleler 2x200m

Re: Folkart Towers Bayraklı İkiz Kuleler 2x200m

Mesajgönderen Gökhan » Pzr 25 Ara 2011, 22:37

1. Kule

Resim

2. Kule
Resim
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen midfielder1912 » Pzt 26 Ara 2011, 21:34

belediyede çalışan bir arkadaşla konuşurken konu folkart towers a geldi, hala inşaat ruhsatı başvurusu yapmadılar gibi bişiy söyledi... sadece zemin iyileştirme ile ilgili ön izinleri falan almışlar şu an... şaşırdım...
midfielder1912

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Mesajgönderen midfielder1912 » Pzt 26 Ara 2011, 22:47

"Folkart Towers" adlı ikiz bina için yüklenici firma, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yüksek Yapılar inceleme Kurulu'ndan, "ön izin belgesi" aldı. Yasal sürece göre ön izin belgesinin ardından, projenin ilgili meslek odalarınca incelenmesi gerekiyor. Sonrasında ilçe belediyesinden inşaat ruhsatı alınması gerekiyor. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte büyküşehir belediyesinden de yapı kullanım izin belgesi alınması şart koşuluyor.
Firmanın ön izin dışında yerel yönetimlerden aldığı herhangi bir ruhsat olmadığı bildirildi. Bayraklı Belediyesi yetkilileri, yapıya ruhsat vermediklerini açıkladı. Ancak Folkart, inşaata başladığını duyurdu. Reklamlarda, binaların 40 katlı olacağı, yüksekliğinin 200 metreyi bulacağı, örneğinin Avrupa'da bile az olduğu vurgulanıyor. Hukukçular, ön izin belgesinin bir inşaata başlamak için yeterli olmadığını savunuyorlar. Ön izin belgesini, evliliğe giden yolda yapılan "nişan"a benzeten hukukçular, Folkart'ın yerel yönetimlerden alınmış bir ruhsat izni olmadığına dikkat çekiyorlar.

benzer bi haber nette de varmış...
midfielder1912

Mesajgönderen ayhan3542 » Sal 27 Ara 2011, 02:10

şimdi çok şaşırdım milyonlarca liralık bir yatırım ufak ama önemli bir konuda nasıl böyle bir hata yapar çok şaşırdım. gerçi ülkemizde para her kapıyı açar yani bayraklı belediyesine ufak bir maddi yardım her kapıyı açar diye düşünüyorum şimdiden milyonlarca lira harcadılar çöpe atacak halleri yok ya .
ayhan3542

Mesajgönderen EnderYıldırım » Prş 19 Oca 2012, 14:56

İzmir’in en yüksek ikiz binalarının temeli atıldı
Folkart Towers 200’er metre yüksekliğindeki 40’ar katlı iki kulesiyle daha inşaat halindeyken bile İzmir’in yeni kent merkezinin simgesi oldu.

Tamamlandığında Avrupa’nın en yüksek 5. İkiz kuleleri olacak Folkart Towers bünyesinde alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, ofis ve rezidanslar bulunan toplam 150 milyon dolarlık bir yatırım. 27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip olan Folkart Towers; ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek ve faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı dev bir kompleks olacak. Proje dizaynında ülkenin en önemli projeci ve danışmanları ile çalışan Folkart Yapı’nın İzmir’deki üçüncü projesi olan Folkart Towers’ın 60 metre derinliğe kadar inen temel inşaatı tamamlandı, artık kuleler hızla yükselmeye başlayacak.

İşçi Güvenliği ve Beş Günde Bir Kat

Kalıp ve iskele sektöründe dünyanın en büyük firması olan Peri Kalıp ve İskele Sistemleri ile çalışacak olan Folkart Towers inşaatında yüksek yapılarda çalışanların emniyetli bir ortamda çalışmasını sağlayan kendinden tırmanır Rüzgar ve Güvenlik Perdesi kullanılacak. Ayrıca yüksek yapılardaki betonarme şaft ve perdelerin imal edilirken, çok hızlı ve hatasız bir şekilde, bir üst kata vinç ihtiyacı olmadan otomatik olarak tırmanabilmesini sağlayan Hidrolik Tırmanır Kalıp sistemi kullanılacak. Türkiye’de ilk defa uygulanan bu sistemler sayesinde yüksek rüzgâr yükleri altında, hem güvenli çalışma ortamı sağlanacak hem de beş günde bir kat yapımı gerçekleşecek.

İleri İnşaat Teknolojileri

Folkart Towers’ı 2013 yılı sonunda teslim edecek olan Folkart Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak kulelerin inşaatında en ileri inşaat teknolojilerinin kullanıldığını söyledi. Sancak “Binalar teknolojik binalar oldukları için çok özel çalışmalar ve test sonuçlarına göre statik hesaplamalar yapıldı. Depreme dayanıklılık için Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde bilim adamlarından oluşan bir komisyon tarafından yapılan çalışmalara göre rapor hazırlandı. Hem geçmişe dayalı istatistiki bilgiler, hem geleceğe yönelik her türlü olasılık göz önüne alınarak statik hesapları yapıldı” dedi. 200 metre yükseklikte normalde rüzgarın binada oturanları teknede sallanır gibi etkileyeceğini söyleyen Sancak bunu önlemek için Londra’da rüzgar tüneli testi yaptırdıklarını ve statik hesaplarda bu sonuçların da göz önüne alındığını söyledi.

egedesonsöz
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen cako3535 » Cum 20 Oca 2012, 15:19

dün önünden geçtim pek fazla bi çalışma göremedim :S
cako3535

Mesajgönderen ayhan3542 » Cmt 21 Oca 2012, 16:02

folkart beklenen fotografı web sitesinde yayınlamış ama bir ay da azal bi değişiklik yok hayal kırıklığı :(
ayhan3542

Mesajgönderen Gökhan » Pzt 23 Oca 2012, 03:55

21.01.2012 tarihi itibariyle;

1.Kule

Resim

2. Kule

Resim
Gökhan

Beğendikleri: 96 mesaj
Beğenilenleri: 197 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzr 29 Oca 2012, 04:34

Bugün geçerken gördüm, A kulesinin inşaat alanına ikinci bir vinç kurulmuş. Çalışmalar sürüyor.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen ayhan3542 » Cmt 04 Şub 2012, 17:39

folkart web sitesine canlı yayını koymuş fakat tam randımanlı değil daha :D
ayhan3542

ÖncekiSonraki