İzmir'deki Eğitim Kurumları

İzmir'deki Eğitim Kurumları

Mesajgönderen Ayhan » Cum 12 Eyl 2014, 17:27

MEB'in 2014-2015 güncel okul listesidir.

ALİAĞA
80. Yıl Çamlık İlkokulu
80. Yıl Çamlık Ortaokulu
Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Aliağa Anadolu İmam Hatip Lisesi
Aliağa Anadolu Lisesi
Aliağa Anaokulu
Aliağa Barbaros Anadolu Lisesi
Aliağa Cumhuriyet İlkokulu
Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Aliağa Ortaokulu
Aliağa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi
Aliağa Özel Eğitim Uygulama Merkezi I. Kademe
Aliağa Özel Eğitim Uygulama Merkezi II. Kademe
Aliağa Rehberlik ve Araştırma Merkezi
Aliağa TOKİ İlkokulu
Aliağa TOKİ Ortaokulu
Aliağa TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi
Alp Oğuz Anadolu Lisesi
Atatürk İlkokulu
Atatürk Ortaokulu
Bozköy Dörtyıldızlı Demir Çelik İlkokulu
Çakmaklı İlkokulu
Çaltılıdere İlkokulu
Çıtak İlkokulu
Fatih İlkokulu
Fatih Ortaokulu
Gazi Ortaokulu
HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi
Hasbi Şengül İlkokulu
Helvacı İlkokulu
Helvacı Ortaokulu
Horozgediği İlkokulu
Karakuzu İlkokulu
Mehmet Saka İlkokulu
Mehmet Saka Ortaokulu
Mevlana Anaokulu
Mustafa Güngör Çolakoğlu Anadolu Lisesi
Namık Kemal İlkokulu
Ömer Lütfi Tunca İlkokulu
Özel Aliağa Minik Eller Anaokulu
Özel Balböceği Adalet Anaokulu
Özel Balböceği Anaokulu
Özel Kırmızı Gül Anaokulu
Özel Tomurcuklar Anaokulu
Petkim İlkokulu
Petrokimya İlkokulu
Petrokimya Ortaokulu
Şehit Çavuş Bülent Kula İlkokulu
Şehit Çavuş Bülent Kula Ortaokulu
Şehit Kemal İlkokulu
Şehit Kemal Ortaokulu
Şehit Sebahattin Karakaplan İlkokulu
Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu
TED Aliağa Koleji Vakfı Özel İlkokulu
TED Aliağa Koleji Vakfı Özel Lisesi
TED Aliağa Koleji Vakfı Özel Ortaokulu
Yenişakran Ortaokulu
Yukarı Şehit Kemal İlkokulu
Ayhan

Beğendikleri: 5 mesaj
Beğenilenleri: 4 mesaj

Re: İzmir'deki Eğitim Kurumları

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 23 Tem 2016, 11:13

OHAL'de ilk kararname: İzmir'de 3 üniversite kapatıldı!
Olağanüstü Hal kapsamında alınan önleme ilişkin kanun hükmünde kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Karanameyle gözaltı süresi 30 güne çıkarıldı. İzmir'de 3 üniversite ve 2 sağlık merkezi için kapatılma kararı çıktı!

OHAL kapsamında ilk Kanun Üstü Kararname yayımlandı. İlk kararname 12 maddeden oluşuyor.
Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle alınan önlemler şunlar:
- Gözaltı süresi 30 güne çıkarıldı
- Şüphelilerin ifadelerini adli kolluk alacak
- 35 sağlık kurum ve kuruluşu kapatıldı
- Bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu kapatıldı
- Bin 229 vakıf ve dernek kapatıldı
- 19 sendika, federasyon ve konfederasyonun kapısına kilit vuruldu.
- 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı.
Kapatılan üniversitelerdeki öğrenciler diğer vakıf ve devlet üniversitelerinde öğretimlerine devam edebilecek.
Yine kararnameyle gözaltı süresi 30 güne kadar uzatıldı. Cumhuriyet savcısı eğer isterse avukat müvekkil görüşmelerini kayıt altına alabilecek ya da odada bir görevli bulundurabilecek. Görevine son verilen memurlar kamuda çalışamayacak.
İZMİR’DE 3 ÜNİVERSİTE KAPATILDI!
İlk OHAL kararnamesi kapsamında kapatılan üniversitelerin listesi de belli oldu. Buna göre İzmir’de İzmir, Şifa ve Gediz Üniversiteleri kapatıldı. Karar kapsamında kapatılan diğer üniversiteler ise şöyle: Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara), Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa), Canik Başarı Üniversitesi (Samsun), Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır), Fatih Üniversitesi (İstanbul), Melikşah Üniversitesi (Kayseri), Mevlana Üniversitesi (Konya), Turgut Özal Üniversitesi (Ankara), Zirve Üniversitesi (Gaziantep), Kanuni Üniversitesi (Adana), Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul), Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul)

ŞİFA'NIN İKİ ŞUBESİ KAPATILDI
Öte yandan kararnameyle ülke çapında 35 sağlık kuruluşu da kapatıldı. İzmir'de Şifa Üniversitesi Bornova Dializ Merkezi ve Bornvova Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi için de kapatma kararı çıktı.

İŞTE TAM LİSTE

934 ÖZEL OKUL KAPATILDI
Olağanüstü Hal Kararnamesi'nin bugün Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla Türkiye genelinde 934 özel ilköğretim okulu ve lise hakkında kapatma kararı verildi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/ohal-d ... ldi/931456

Şaka gibi. Zaten koskoca İzmir de 9 tane üniversite vardı. 3 tanesini kapatmıslar. :x :evil:
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cmt 23 Tem 2016, 13:18

Evet ben de gördüm şimdi twitter'da. İzmir, Gediz ve Şifa Üniversiteleri kapatılmış. Sürecin nasıl işleyeceği pek belli değil ama öğrencileri fazla mağdur etmezler diye tahmin ediyorum. Sanıyorum eğitim koruyucu devlet üniversiteleri bünyesinde devam edecek. Öğrenciler de ücret ödemeye devam edeceklermiş. Benim tahminim bir müddet sonra bu üniversiteler el değiştirir ve faaliyetine devam eder.

Bu arada meşhur Yamanlar Koleji'ne ait tüm ilkokul, ortaokul ve liseler de kapatılmış.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cmt 23 Tem 2016, 22:07

Bence el değiştirilmesi gerekirdi , 1 tane degil 2 degil 3 tane üniversite. Hem 3 ü de kaliteli sayılacak üniversitelerdi İzmire katkısı vardı. İsimleri değiştirelibilirdi baska iş adamlarına satılabilirdi ne gerek var kapatmaya. Ben İzmir adına üzüldüm acıkcası.

Egede son soz haberinde gordüm yamanlar kolejinden birisinin ismine sehitler okulu filan yazmıslar. Kapatmadılar sanırım.
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Cmt 20 Ağu 2016, 19:45

Özellikle CHP'li vekillerin yoğun girişimleriyle çok doğru bir karar alındı. Gediz Üniversitesi ve İzmir Üniversitesi kamulaştırılarak devlet üniversitesi haline getirildi. Gediz Üniversitesi'nin adı Bakırçay Üniversitesi, İzmir Üniversitesi'nin adı ise İzmir Demokrasi Üniversitesi oldu. Sonuçta bu okulların binaları ve tesisleri vardı. Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi'nden sonra bu okulların da devletleştirilmesiyle İzmir'deki devlet üniversitesi sayısı 6 oldu. Emeği geçenlere teşekkürler.

İZMİR’E İKİ YENİ ÜNİVERSİTE

Hükümet, İzmir'e iki yeni devlet üniversitesi kuruyor.

Başbakan Binali Yıldırım'ın girişimleriyle faaliyete geçecek İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi Üniversitelerinin kurulmasına ilişkin kanun teklifi Meclis'te grubu bulunan dört siyasi partinin uzlaşmasıyla sabaha karşı Meclis Genel Kurulu'ndan geçti.

Bakırçay ve Demokrasi üniversiteleri 2016-2017 öğretim yılının ikinci döneminden itibaren öğrenci kabul edecek.

İzmir'de FETÖ'den kapatılan Gediz ve İzmir Üniversitelerinin öğrencileri, bu okullarda öğrenim hayatına devam edebilecek. Başbakan Binali Yıldırım, "Üniversiteler kenti İzmirimize iki yeni üniversite hayırlı uğurlu olsun" dedi.

http://www.yeniasir.com.tr/surmanset/20 ... universite

Umut bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzr 21 Ağu 2016, 22:36

Benim de aklımdan ve gönlümden geçen buydu! Çok doğru bir karar. Önergeyi veren CHP Mv. Murat Bakan ve imza koyan tüm vekillere teşekkürler.

İzmir Üniversitesi tesisleşme bakımndan biraz zayıftı ama özellikle Gediz Üniversitesi tam teşekküllü bir üniversiteydi, İzmir'de başka bir okulda bulunmayan bölümleri bile vardı. Bu iki okulun yeniden açılması, hele de devlet okulu olarak açılması çok güzel. Bu arada Şifa Üniversitesi de Ege Üniversitesi ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi arasında pay edildi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Free Web Hosting