Altınordu Haberleri

Re: Altınordu Haberleri

Mesajgönderen mertoviçizmir » Pzt 29 Ara 2014, 01:23

heykel yapılması iyi de burası yerimiydi bu heykelin. Daha baska bir yere konulabilirdi. Burası yeraltına alınınca meydan olacak ve meydana daha sembolik heykeller konulabilir. Sonucta turistik de bir yer. Bu heykel baska yere konulmalıdır diye düsünüyorum. Mesela göztepenin yeniden yapılan parkı gibi altınordu icinde güzel bir park yapılabilir ve bu heykel oraya konulur. Buraya da sembolik bir heykel konulabilir..
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzt 29 Ara 2014, 10:56

Bende orda zaten büst vardı daha önce diye hatırlıyorum.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Sal 20 Oca 2015, 23:13

Olimpiyat stadında fenerbahce - altınordu macı var ve sanki deplasmanda oynayan takım ALTINORDU. İzmirin takımlarının hic taraftarı yok. O nedenle 15.000 kapasiteli stadlar bile fazla bu takımlara.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Mesut » Sal 20 Oca 2015, 23:21

Ee İzmirliler İstanbul takımı tutarsa böyle olması çok normal. Adam olsunlar da şehrinin takımını tutsunlar, el şeyiyle gerdeğe girmesinler. Ah Göztepe olacaktı bugün, o şakşakçıları kale arkasına kafese koyardık.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Çrş 21 Oca 2015, 12:35

Bütün İzmir takımlarına genellemek yorumda kolaya kaçmaktır yada bilgisizliktendir.

Umut bu mesajı beğendi.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 21 Oca 2015, 14:45

Dünkü mac bana göre utanc vericiydi. Bütün stad fenerbahce taraftarıyla doluydu. Aynı sekilde besiktasın da macı olsa yine bu stad full cekiyor. akp lilerin takımı 6saray da oynasa full cekiyor. İzmir gibi bir sehirde GÖZTEPE , K.S.K. , BUCA , ALTAY , ALTINORDU gibi ortalama 100 yıla yakın gecmişi olan takımlar dogru düzgün taraftara sahip değiller. Bugün K.S.K. yada GÖZTEPE de oynasaydı fenerbahce ile bu stadda yine fenerbahce seyircisi üstün olurdu. Yada göztepe ve k.s.k. fenerbahce seyircisini stada almaz yarı bos tribünlere oynanırdı mac.

Acıkcası bu saatten sonra stad konusunda fikir değiştirdim. Her zaman 30 -40.000 kapasiteli stad yapılsın diyorum. Ama dünkü mactan sonra 15.000 cok bile diyorum. izmirde en son hangi takım 40.000 kişiyle mac izledi. Kendi cevremdeki arkadaslarım bile istanbul takımlarını destekliyor. Demekki sorun taraftarda değil takımlarda. Basarı olmayınca takımlarda da taraftar olmuyor..
mertoviçizmir

Mesajgönderen Mesut » Çrş 21 Oca 2015, 16:17

İzmir'de en son 40 bin kişiye Göztepe oynadı.(bkn: Göztepe-Çankırıspor) Yine olsun yine oynar. Bizi o peşkeşçi kulüplerle bir tutma. Kimselere benzemeyiz Mert efendi. Fenerbahçe o statta Göztepe'ye üstünlük kursun gel benim yüzüme tükür. Sen 6saray yazarak bir Fenerbahçe sempatizanı olduğunu gösteriyorsun, onlardan ne farkın var? Haramilerin saltanatını da kaleleri de yıkacağız sen merak etme.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 21 Oca 2015, 17:50

Kac sene oldu o mac oynanalı ? Bugün ne göztepe ne de karsıyaka 40.000 kişiye oynayamıyor. Göztepe taraftarı olabilirsin saygı duyarım. Bende bucasporu destekliyorum. Ama burada önemli olan takımları 3-5 kisinin desteklemesi değil. 4 milyonu devirmiş bir nüfusa sahip , avrupada bircok ülkeden büyük nüfusa sahip bir metropolde istanbuldan gelen takımlar 40.ooo kişiye oynuyorlarsa o sehrin taraftarıda yok demektir. Aynı sekilde tekrarlıyorum bugün fenerbahce göztepe yada k.s.k. ilede oynasa bu degişmeyecektir. Degişecek tek sey stada fenerbahce taraftarı sokulmaz ve 15-20 bin göztepe yada k.s.k taraftarı gelir yarı bos stadda takımını destekler.

Ben fenerbahceli değilim , beşiktaslı değilim ama bu takımların taraftar gruplarını seviyorum. Çünkü kemalist oldukları icin. Aynı sekilde fethiyesporu da severim. Kısacası kemalist olan takımları severim bu sempatizanlıksa öyle olsun. Ama ak-itlerin destekledikleri 6saray yazmak fenerbahce sempatizanlıgı değildir. Aksine yavsak 6saraya olan bir nefret söylemidir.

Konunun cok fazla uzamaması icin diyecegim son cümle izmirde taraftar yok var diyende yalan söyler. bUNU DÜN COK NET BİR SEKİLDE GÖRDÜK ZATEN. Dün altınordunun taraftarı olsaydı o staddan fenerbahce zor cıkardı ama stadın tamamı fenerbahceli olunca altınordu deplasmanda futbol oynamıs gibi oldu. O nedenle kimse izmirin futbol takımlarından basarı beklemesin.
mertoviçizmir

Mesajgönderen Mesut » Çrş 21 Oca 2015, 18:20

Maçın önemine, niteliğine göre taraftar sayısının değişmesi normal. Bugün Galatasaray da şampiyonlar liginde Real Madrid'le oynasın stada 50 bin kişi gelir ama süper ligde Gaziantepspor'la oynasın stada 15 bin kişi gelir, bu iş böyle biraz da. Derbi olur, şampiyonluk maçı olur Göztepe 40 bin seyirciyi stada çekebilecek kapasitede bir kulüptür. Radikal Gazetesinden Yiğiter Uluğ'un şu yazısını okumanı tavsiye ediyorum. Bugün de değişen hiçbir şey olmaz, yine aynı tarifeyi uygularız Bizans'a.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=30881

"Göztepe tıpkı ilk golde olduğu gibi sağ kanadından Göksel'i çok güzel kaçırarak Mustafa'yla farkı ikiye çıkardı 74'te. Ve 'İnadına Göztepe' pankartıyla maçın başından beri çılgınca takımlarını destekleyen yaklaşık 48 bin taraftarına belki de hiç ummadıkları bir armağan verdi. Türkiye'nin hiçbir yerinde evsahibi takım İstanbul'un üç büyük takımına 10'e 1'lik bir seyerci üstünlüğü kuramaz Göztepe dışında.
Bu neyin inadıydı anlayamadık. 'İlk yarıda İstanbul'un Üç Büyükler'i ile yaptığı üç maçta toplam 15 gol yiyen bir takımın inadı herhalde' diye yorumladık.
Gerçek şu ki Göztepe'nin inadı ligin zirvesine ve gelecek hafta Sami Yen'de oynanacak derbiye bambaşka bir heyecan getirdi."
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen mertoviçizmir » Çrş 21 Oca 2015, 21:07

2002 de oynanan bir mac. Aradan 13 yıl gecmiş. Benim burada anlatmak istedigim olay daha farklı. Zaten sende sampiyonluk macında , şampiyonlar ligi macında böyle kalabalıklar olur diyorsun. İşte burada anlatmak istedigim şu. Bu mac bir eleme macı değil , şampiyonlar ligi macı değil , final macı hic değil. Sıradan bir mac ve bu mactada izmir gibi metropolde kendi takımını destekleyenler değilde baska sehrin takımını destekleyenlerin olması kötü. O nedenle taraftar 1 günlük değil hep olmalıdır. Takımlar basarılı olursa taraftar cekipte basarısız olunca kimse gitmemesi cok yanlıs bir olay. O stadda dünkü mac altınordunun sadece 2-1 yenilmesini değil İZMİR TARAFTARININ Takımları yalnız bıraktıgının göstergesiydi. Sonrada izmir de neden süperligde takım yok deniliyor. Bu gidişle hic olmayacak.
mertoviçizmir

ÖncekiSonraki

Dön Spor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Free Web Hosting