İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Re: İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Mesajgönderen Mesut » Pzt 31 Mar 2014, 18:43

Aziz Kocaoğlu tekrar İzmir Büyükşehir Belediye başkanı olarak seçildi. Kendisine başarılar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Mesajgönderen Umut » Pzt 31 Mar 2014, 20:51

İzmir halkı "İzmir Aziz'dir, Aziz kalacak!" dedi.

Başkanımız Aziz Kocaoğlu %50 oy ile seçimi kazanırken en güçlü rakibi olan photoshop projeleri ve saçma rakı-balık söylemleri ile ön plana çıkan Binali Yıldırım ise %35'lerde kaldı.

Aziz Başkan'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Pzt 31 Mar 2014, 23:13

Aziz başkandan bu dönemde önemli işler bekliyorum. Bu dönemde Gaziemir Fuar Alanı, Konak ve Karşıyaka Tramvayları, Balçova Teleferiği, Üçkuyular metrosu, İzban Torbalı uzatması gibi halen yapımı devam eden büyük projeler hizmete girmiş olacak.

Onun dışında vaatleri arasındaki 8.5 kilometrelik Narlıdere metrosu, 9.5 kilometrelik Buca metrosu, 1 kilometrelik metro Bornova Merkez uzatması, Mavişehir Opera Sarayı, Kültürpark Kongre Merkezi, Ege Medeniyetleri Müzesi, Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nın büyütülmesi ve Akvaryum yapılması gibi önemli projeleri hayata geçirir umarım.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen Umut » Sal 01 Nis 2014, 02:33

İlk paragrafta saydıklarının kesinlikle bitmesini, ikinci paragraftakilerin ise en azından başlanmasını ve ilerleme kaydedilmesini bekliyorum. Engellemeler yapıldığını hepimiz biliyoruz. Ama devir mücadele devri. Bu projeler biterse, Aziz Başkan şehir tarihine adını kazıyacaktır. Yok önemli bir kısmı bitmezse, kendisini başarılı olarak anamayız bu dönem sonunda. Ama ben bitireceğine inanıyorum çoğu büyük projeyi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Prş 03 Nis 2014, 13:58

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin resmi web sitesi http://www.izmir.bel.tr yenilenmiş, tasarımı değişmiş. Gayet güzel ve kullanışlı olmuş, göze de daha estetik geliyor.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen mertoviçizmir » Prş 03 Nis 2014, 19:21

Oyumu ne kadar elestirsemde akp almasın diye chp ye verdim. Cevremdeki bir cok tanıdıgımda benim gibi chp ye verdi. İyimi yaptık kötümü yaptık bilemiyorum halen. Projelerine baktım ve cogunu yapacagına inanmıyorum. Bircok projesi vasatı gecmeyen bir adam. Kocaoglu ,zmirde %50 oy alabiliyorsa chp baska bir aday koysaydı %60 civarı oy alabilirdi İzmirde.

Ne diyelim umarım bu dönem daha iyi calısırdı izmire deger katabilir.. Bu arada kısa bir notta eklemekte fayda var. İzmirde kocaoglu kazanmadı C.H.P. kazandı. Kocaoglu bagımsız aday olsa %5 bile alamazdı izmirde :)
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Cum 04 Nis 2014, 18:38

mertoviçizmir yazdı:Oyumu ne kadar elestirsemde akp almasın diye chp ye verdim. Cevremdeki bir cok tanıdıgımda benim gibi chp ye verdi. İyimi yaptık kötümü yaptık bilemiyorum halen. Projelerine baktım ve cogunu yapacagına inanmıyorum. Bircok projesi vasatı gecmeyen bir adam. Kocaoglu ,zmirde %50 oy alabiliyorsa chp baska bir aday koysaydı %60 civarı oy alabilirdi İzmirde.

Ne diyelim umarım bu dönem daha iyi calısırdı izmire deger katabilir.. Bu arada kısa bir notta eklemekte fayda var. İzmirde kocaoglu kazanmadı C.H.P. kazandı. Kocaoglu bagımsız aday olsa %5 bile alamazdı izmirde :)

Hiç de vasat projeler değil. Ayağı yere basan, mantıklı, akılcı, kentin geleceğini şekillendirecek projeler. İnciraltı'ndan Bostanlı'ya köprü yapmaktan daha mantıklı şeyler en azından.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen Umut » Cum 04 Nis 2014, 19:15

İBB'nin yeni web sitesi güzel olmuş, hem kullanışlı hem estetik. Gündemdeki projeleri derleyip ayrı bir sayfaya koymaları da iyi olmuş, takip etmek daha kolay olacak. Gerçi eskisini de beğeniyordum ben. Ünibel'deki çalışanlar birkaç yıl önce söylemişti değişeceğini, o yüzden değişikliğin bu kadar geç yapılmasına şaşırdım doğrusu. Ama dediğim gibi eski hali de sorunsuzdu. Kameraları biraz daha arttırsalar hayır demem ama :)
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 04 Nis 2014, 19:46

Hiç de vasat projeler değil. Ayağı yere basan, mantıklı, akılcı, kentin geleceğini şekillendirecek projeler. İnciraltı'ndan Bostanlı'ya köprü yapmaktan daha mantıklı şeyler en azından.

Vasat dedigim olay projeler değil. Yapacakları vasatı gecmeyecek. Projelere baktım bütün projeler güzel 5 farklı tramvay hattı , izban bergama - selcuk hatları , buca , otogar , narlıdere metro hatları , antik tiyatronun günyüzüne cıkması , körfezde yüzmek v.s.

Bu yukarıdaki projelerden hangilerini yapacak 5 yılda. 5,5 km lik metro hattını 10 yıldır yapamadı 25 km lik metro hattını mı 5 yılda yapacak. Herkes bisey yapmayacagını biliyor. Bende sizde. Ama ideolojimizden dolayı akp kazanmasın diye partiye oy verdik. Yoksa kocaoglu oy alcak bir adam değil.

Gecen gün kordondaydım , o vaat ettigi körfezin cevresine yaptıgı kaldırımlar igrenc oldu. Rendarlara bakıyorsun ne güzel birsey hayal ediliyor birde gercegini görünce üzülüyor insan. Haa bu yazdıklarımdan chp yi kötülüyorum sanmasın kimse. Ben Atatürkcüyüm. Bugün secim olsa yine chp ye veririm yada mhp ye veririm. Ama artık izmirin de gelişmesi icin yeni adaylara ihtiyac var. iZMİRDE kocaoglu yerine hakan tartan blediye baskanı olsaydı cok daha umutlu olurdu izmir ve bugünde oy oranı en az 10 puan üstte olurdu.

Ne diyelim sevmeyerek oy attı cogu izmirli. Umarım bunu kendi basarısı sanıpta 5 yıl yan gelip yatmaz , vaat ettigi projeleri yapmaya calısır. ;)
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen hoppala » Pzr 06 Nis 2014, 17:30

Aşık veysel rekreasyon alanındaki özel mülk işgali ile ilgili tazminat davasısının sonucu ne oldu bilen var mı? Ben en son Mahkeme belediye lehinesonuçlandı ve ödeme yapılmayacağı gibi haber okumuştum ama linkini bulamadım. Hatırlayan bilen var mı?
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

ÖncekiSonraki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Free Web Hosting