Bergama’da ikinci üniversiteye adım adım

Mesajgönderen cuscs » Prş 31 Mar 2011, 19:48

Üniversiteye dönüştürülecek Eski Tekstil Fabrikası’nın ekipmanlarının satışı için yapılacak ihaleye tüm Bergamalılar davetli
Bergama Belediyesi’ne ait, Bergama Pamuk İpliği ve Dokuma Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nde, ekonomik ömrünü tamamlayan ve yıllardır atıl durumda bekleyen muhtelif makine ve ekipmanlar 11 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 14.00’te kapalı zarf teklif alma yöntemi ile ihale edilecek.

Bergama Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında imzalanan protokole göre, satıştan elde edilecek gelir, fabrika yerleşkesinde kurulacak 9 Eylül Üniversitesi Kampüsü ile ilgili tüm altyapı ve üstyapı giderlerinin karşılanmasında kullanılacak. Mevcut binanın konuyla ilgili tespit, takdir çalışmaları Dokuz Eylül Üniversitesi’nden uzman akademisyenler tarafından tamamlandı. Binanın derslikler olarak düzenlenmesi yönünde deprem etütleri, betonarme, statik, elektrik projeleri de hazır durumda. İhale sonucu kazanılacak finansman kaynağıyla mevcut bölgede kurulacak olan üniversite, Bergama’nın eğitim merkezi haline gelmesine fırsat tanıyacak.

Resmi İhale Komisyonu’nun yanında ihalenin saydamlığını sağlamak ve Bergama Kamuoyu’nun bilgilenmesine olanak vermek üzere oluşturulan, resmi bir sorumluluğu olmayan “İzleme Komisyonu” na Bergama’dan tüm sivil toplum kuruluşları ve odalardan birer üye görevlendirilmesini talep eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Atatürk’ün ekonomik devriminin mihenk taşı olan Sümerbank Tesisleri’nin Bergama için önemi oldukça büyük. Yıllarca Bergama ekonomisine büyük katkı sağlamış Tekstil Fabrikası bundan sonraki süreçte eğitim merkezi olarak hizmet verecek. 9 Eylül Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’na dönüştürülecek bina kentsel dönüşüm ve bölgesel kalkınmaya olanak sağlayacak” dedi.

http://www.izmirdesanat.org
cuscs

Beğendikleri: 0 mesaj
Beğenilenleri: 0 mesaj

Dön Sağlık, Eğitim ve Sosyal Hizmetler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Free Web Hosting