Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

Mesajgönderen Mesut » Çrş 06 Mar 2013, 23:18

Göztepe'’nin Gürsel Aksel’'e yapılması için ön olur aldığı stat 32 bin 500 metrakarelik bir alana oturacak. 25.000 kişilik olacak stadın projesi tamamlandı.

Göztepe'nin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan “olur” alınan Gürsel Aksel’e stat projesinin detayları ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüpte Yelken Şubesi Başkanlığı görevini de yürüten İnşaat Mühendisi Bor Yapı’nın sahibi Hakan Yenigün tarafından çizilen taslak proje 32 bin 500metrekarelik alana oturuyor ve 25 bin kişilik. İçinde alışveriş merkezleri, rezidans, iki tenis, iki altyapı sahası ve ayrı ayrı otopark alanları da bulunan stadın 100 milyon TL’ye malolması bekleniyor.

HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK”

Mühendis Hakan Yenigün, 24 saat yaşayan bir stat projesini tüm Türkiye’ye örnek olması için çizdiklerini belirterek, “Posta Gazetesi Spor Müdürü olan Barış Yengiloğlu’nun fikriyle böyle bir girişimde bulunduk. Bir Göztepeli olarak kulübüme hizmet etmek istedim. Bor yapı olarak daha önce Galatasaray Stadı ile Manisa Stadı’nın yapımında aktif görev almıştık. Ancak Göztepe Arena’nın inşaatında kesinlikle iş yapmayacağız. Sadece gönül verdiğimiz kulübümüze hizmet edeceğiz, bizden yardım istenirse taşın altına elimizi koyacağız. Maddi hiçbir beklentimiz yok.
Bu tesise rezidans eklenirse tesis kendi kendini 7 yılda amorti ediyor. Eğer rezidans olmazsa 9 yılda devlet yatırdığı parayı geri alıyor. Bu çok önemli bir nokta… Stadın üstü kapanır açılır yapılırsa 15 milyon TL gibi ek bir masrafı olur. İZVAK önderliğinde projenin hayata geçme fikri bile bizi çok heyecanlandırdı. Artık top yetkili kişilerde” dedi.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Çok doğru bir hamle... İnşallah kısa zamanda gerçekleşir.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Re: Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

Mesajgönderen Umut » Çrş 06 Mar 2013, 23:29

Görseller gayet güzel, dışı biraz Şükrü Saraçoğlu'nu andırıyor sanki. İhtiyaç da var elbette. Ama ben kısa vadede yapılacağına pek ihtimal vermiyorum maalesef. Sebep olarak da şunları yazabilirim: Arsa yeterli büyüklükte değil, teknik olarak sığdırılabilir, fakat modern şehircilik ilkelerine aykırı olur, odalar karşı çıkacaklardır muhtemelen. Hükumet, Kaynaklar veya Uzundere gibi bölgelere daha sıcak bakıyor. Belediye İnciraltı'nı uygun buluyor (ki bence de en doğru seçim). Camiadan şimdiye kadar kuvvetli bir kamuoyu baskısı gelmedi. Finansman sağlamak (haberde stad kendini amorti ediyor denmesine rağmen) epeyce zor olacaktır...

Yine de inşallah diyorum, Göztepe de hakettiği stadına kavuşur.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Mesajgönderen Mesut » Çrş 06 Mar 2013, 23:48

Arsa bence yeterli. Hiçbir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Kaynaklar zaten tam bir saçmalık. Bu projeyi taraftarlarımız çok sevdi ciddi bir baskı oluşturacağız gibi görünüyor. Aynı zamanda proje yönetim kurulumuz ve başkanımız sayın İmam Altınbaş'tan da onay aldı. Ciddi bir nüfuz var. Finansman'ın sıkıntı olacağını düşünmüyorum, devlet ve Altınbaş gibi iki büyük güç isterse finansman sıkıntı olmaz, ki zaten gelir getirici 24 saat yaşayan bir proje.

İnşallah tabi, sonu hayal kırıklığı değil icraat olsun..
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen Umut » Cum 08 Mar 2013, 17:24

Medyada çelişkili haberler yer alıyor, her iki yakaya da 15 bin kişilik birbirinin aynı tasarımda stadlar yapılacağı yazıyordu iki gün önce gazetelerde. Önümüzdeki günlerde netleşir.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Sal 23 Nis 2013, 07:44

Bakan Suat Kılıç dün bir tweet atmış:

İzmir... 15.000 kişilik 2 ayrı stadyum projesini seçtik. Maliyetler hesaplanıyor. Eş zamanlı 2 stadyum ihale edilecek.

Yerel medyada henüz hiç haber yok.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Pzt 20 May 2013, 04:29

Umarım Göztepe küme düştü diye projeyi iptal etmeye veya ertelemeye kalkmazlar. Yapım aşamasıyla ilgili henüz resmi bir gelişme yok.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Umut » Cum 24 May 2013, 06:05

Gençlik ve Spor Bakanlığı proje görsellerini yayınlamış:. İnşaatın 2013 içinde başlaması, 2015'te bitmesi planlanıyormuş. Tasarım güzel. Kapasite 15.000'e yakın.

Resim
Resim
Resim
Resim

Burada arsa Karşı'dan daha geniş. Görsellerde de stad daha büyük gözüküyor. Kapasite 20.000 civarı olabilir.

http://www.facebook.com/gencliksporbak/photos_stream
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Prş 05 Eyl 2013, 23:17

Göztepe ve Karşıyaka'ya yapılacak iki statta sona yaklaşıldı

Gürsel Aksel Tesisleri ve Karşıyaka Stadı'nın bulunduğu alanlara yapılacak iki stadın uygulama projeleri 15 Eylül'de TOKİ'ye sunulacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı, yapılacak incelemeler ve resmi yazışmaların ardından stadları eylül ayının sonunda ihaleye çıkarmayı planlıyor.

2015'TE BİTİRİLECEK

Bakanlık, ihaleyi kazanan firmanın statik hesaplamalarının ardından ocak ayında ilk kazmanın vurulması ve çalışmalarının başlamasını hedefliyor. 25 stad yapan ve 2 yılda kompleksleri tamamlayan Spor Bakanlığı, Göztepe ve Karşıyaka stadlarını 2015 ocak ayında teslim etmeyi planlıyor.

Deniz Biricik/Habertürk
Kullanıcı avatarı
Mesut

Mesajgönderen Umut » Pzr 08 Eyl 2013, 04:51

Stadların aynı kapasitede olması zorunluluğu yok. Saçma bir düşünce. Daha büyüğü şehircilik ilkelerince sakınca oluşturmayacaksa gayet tabii yapılabilir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesajgönderen Mesut » Pzr 08 Eyl 2013, 05:13

Keşke Hüseyin Altınbaş Haziran ayında değil de Ocak ayında falan gelse kesin bu işi bitirirdi ama İmam ve onun vekil memuru umursamadı bile. Bu yüzden çok geç kaldık, zaten Hüseyin başkan başvuru yaptı ama ben artık bu saatten sonra kapasite artıracaklarını düşünmüyorum bunu yaparlar. Ne olursa olsun kendimize ait son model stadımız olacak bardağa dolu tarafından bakmak lazım.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Sonraki

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Free Web Hosting