1912 - Zühtü Işıl Spor Kompleksi

1912 - Zühtü Işıl Spor Kompleksi

Mesajgönderen Mesut » Prş 14 May 2015, 14:40

Karşıyaka’ya Dev Spor Kompleksi

Karşıyaka’yı sporda marka kent haline getirme hedefiyle örnek projelere imza atan Karşıyaka Belediyesi, dev spor kompleksi inşaatını tamamladı. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde inşa edilen ve Karşıyaka Spor Kulübü Kurucu Başkanı Zühtü Işıl’ın adının verildiği Spor Kompleksi, 16 Mayıs Cumartesi günü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın da katılacağı törenle hizmete girecek.

Yarı Olimpik Havuz Da Var

Her branşta sporun ve sporcunun destekçisi olan Karşıyaka Belediyesi, kente dev bir spor kompleksi kazandırdı. Zübeyde Hanım Mahallesi’nde inşa edilen 1912 - Zühtü Işıl Spor Kompleksi, FIBA standartlarına göre tasarlandı. Bin 600 kişilik seyirci kapasitesine sahip kapalı spor salonunun bulunduğu kompleks; basketbol sahası, eskrim ve okçuluk salonu, kapalı ve açık otoparkı, soyunma odaları ve sosyal alanlarıyla birlikte toplam 7 bin 300 metrekare arazi üzerine kuruldu. Komplekste, Karşıyaka’nın ilk yarı olimpik yüzme havuzu da yer aldı. 500 metrekarelik havuzun kış aylarında da kullanılabilmesi için ısıtma sistemi oluşturuldu.

7 Milyon Liralık Yatırım

Toplam 7 milyon liraya mal olan dev spor kompleksinin açılışı için de hazırlıklar tamamlandı. Sporcuların ve sporseverlerin yeni çekim merkezi olacak tesis, 16 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00’te görkemli bir açılış töreniyle hizmete girecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılacağı törene tüm İzmirlileri davet eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hem Karşıyakamız hem de İzmirimiz için çok önemli bir yatırımı faaliyete geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Herkesi bu mutlu günümüze ortak olmaya bekliyoruz” dedi.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

http://www.karsiyaka.bel.tr/

3 kişi bunu beğendi.
Kullanıcı avatarı
Mesut

Beğendikleri: 304 mesaj
Beğenilenleri: 352 mesaj

Re: 1912 - Zühtü Işıl Spor Kompleksi

Mesajgönderen hoppala » Prş 14 May 2015, 23:34

Güzel ve şık bir salon olmuş.
Yerini tam anlayamadım.
Kim tarafından kullanılacağı da çok önemli. Karabağlar belediyesinin yaptığı salonların boş duruyor. İzmir'de yeterli sayıda spor salonuna ulaşıldığını düşünüyorum. Spor tesisi adına farklı adımlar atılmalı. Aklıma gelmiyor şu anda ama buz hokeyi salonu var mesela. 20 sene düşünsen izmirde buz sporları salonu eksik diyemezdim. Ama yapıldıktan sonra ne kadar gerekli olduğunu farkettim.

Bir de dev demeselerdi iyidi bence.
hoppala

Beğendikleri: 262 mesaj
Beğenilenleri: 97 mesaj

Mesajgönderen mertoviçizmir » Cum 15 May 2015, 00:19

Görünüm olarak hiç begenmedim , bence cirkin bir yapı. Ama ihtiyac bakımından bu tarz binalar her mahalleye yapılmalıdır. Özellikle avrupada cocukların cogu spor kluplerine üye olup istedigi bransta kendini geliştirme fırsatı buluyorlar. Türkiyede ise durum ortada. O nedenle İzmir metropol olarak bu tarz yerleri cogaltmalıdır. Ama görüntü olarakta artık modern binalar olmalıdır diye düsünüyorum.

2.ligde bostanlının basketbol takımı var diye biliyorum. O kullanabilir bu binayı. Taraftarı da fazla yoktur zaten. Gayet yeterli bana göre..
mertoviçizmir

Beğendikleri: 71 mesaj
Beğenilenleri: 221 mesaj

Mesajgönderen Umut » Cum 15 May 2015, 02:25

Haberi eklemek üzere ayırmıştım, akşamüstü girdim Mesut koymuş bile :) Güzel tesis olmuş, yalnız dev falan değil, orası habercilerin şişirmesi. Yeri Örnekköy tarafında, tenis kompleksinin hemen yanında. Tam olarak şurası: https://www.google.com/maps/place/Z%C3% ... 560d21f424

hoppala bu mesajı beğendi.
Kullanıcı avatarı
Umut
Mesaj Panosu Yöneticisi

Beğendikleri: 623 mesaj
Beğenilenleri: 381 mesaj

Dön Kültür-Sanat ve Spor Tesisleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Free Web Hosting