İzmir'in içindeki İzmir: Çeşme

Re: İzmir'in içindeki İzmir: Çeşme

Mesajgönderen EnderYıldırım » Çrş 23 Eki 2013, 16:10

Çeşme'de varolan yollar dubleye çevriliyor, yeni kaldırımlar yapılıyor.
Yalnız, elektrik hatları yeraltına alınmıyor, hata yapılıyor.
Kimi yollar geceleri tamamen karanlık.
Ayrıca, trafik lambaları eski ve yetersiz.
Yol kenarlarında yer alan yeşil alanlar bakımsız bekliyor.
Alaçatı artık bir köy değil, önemli bir marka.
Mıcırlı yollardan, çöplerden derhal kurtarılmalıdır.
Çeşme'ye olan ilgi ise her sene olağanüstü artış gösteriyor.
Dünyaca ünlü oteller, çok kaliteli, büyük tesisler yapmayı planlıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendisine bağlanan Çeşme, Alaçatı'nın sorunları kısa sürede çözebilir, çözmelidir.

Resim
EnderYıldırım

Beğendikleri: 2 mesaj
Beğenilenleri: 46 mesaj

Mesajgönderen EnderYıldırım » Çrş 18 Ara 2013, 19:39

Ilıca'da, tamalandığında butik otel olarak kullanılacak binanın restorasyonu devam ediyor.

Resim
Resim

Umut bu mesajı beğendi.
EnderYıldırım

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzt 17 Şub 2014, 17:21

Ayasandra Çeşme Termal Otel

Resim
EnderYıldırım

Mesajgönderen EnderYıldırım » Cum 21 Şub 2014, 17:28

Reisdere Köyü - Çeşme'de
Yapılan yeni düzenlemeyle, yeni dekoratif aydınlatma direkleri de yapılmış.
Yalnız, hatlar yeraltına alınmamış, eski ve yeni direkler yanyana.
İşte medeniyet tam bu noktada başlıyor. Belediye ve ilgili kurum, ortak bir çalışma ile doğru olanı yapabilirdi, yapmalıydı.

Resim
EnderYıldırım

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzr 25 May 2014, 18:08

Uğur Dündar ve Çevrecilerden Ilıca Plajı'nda Mıntıka Temizliği

İZMİR'in Çeşme ilçesi'ndeki Ilıca Plajı'nda, belediyenin evsahipliğinde 'Gelecek Nesillere Çevre Bilincini Aşılamak İstiyoruz' sloganıyla çevre temizliği yapıldı.

Ilıca Plajı'ndaki temizlik çalışmasına Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç, gazeteci Uğur Dündar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Çeşme'deki sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin ilçe teşkilatları ve vatandaşlar katıldı. Eldiven takıp, yaklaşık yarım saat boyunca plajı baştan aşağı dolaşıp çöpleri toplayan katılımcılara, plajda güneşlenen turistler de destek verdi. Plajdan toplanan sigara izmaritinden ambalaj atıklarına kadar onlarca torba çöp, belediye çöplüğüne götürüldü.

Çevre temizliği sırasında açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, gerçekleştirdikleri etkinliğin sembolik bir çalışma olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"Burada çevreyi ve sahilleri temizlemek zaten belediyenin yasal görevlerinden bir tanesidir. Bunu zaten belediyemiz yapıyor. Ancak, belediyenin her yere de yetişmesi mümkün değil. Sezonun başladığı bugünlerde binlerce insanın plajları kullanması ve bu plajları temiz bırakmaları için insanları duyarlılığa davet ediyorum. Doğa ve çevreye sahip çıkmak insanlık görevidir. İnsanlar bu duyarlılık içinde olurlarsa biz buna da razıyız. Yeter ki, bu duyarlılığı göstersinler, bu güzelim plajları nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bıraksınlar."

UĞUR DÜNDAR: DÜNYAYI GEZDİM, TÜRKİYE DÜNYANIN EN GÜZEL ÜLKESİ

Gazeteci Uğur Dündar dae Ilıca Plajı'nın dünyanın en gözde plajlarından birisi olduğuna belirtip şöyle konuştu:

"Mesleki kariyerim boyunca bütün dünyayı dolaştım. Dünyada gidilebilecek tüm tatil cennetlerine gittim. Ama dönüp dolaşıp dünyanın en güzel köşesi, en güzel ülkesi Türkiye'den asla vazgeçmedim. Türkiye'nin de en değerli tatil cennetlerinden birisi Çeşme'dir. Çeşme'nin de dünyada parmakla gösterilebilecek plajlarından birisi Ilıca Plajı'dır. Burasını mümkün olanın en üst düzeyde korumamız gerekiyor. Bu bizim gelecek kuşaklara bırakabileceğimiz Allah'ın cömertçe bahşettiği ender güzelliklerden birisi. Şimdi de bir vatandaşlık görevi olarak burada üstümüze düşen görevi yerine getiriyoruz. Bugün burasını kirletip gidenlere bir hatırlatmada bulunuyoruz. Ben sabahları bu plajda yürüyüş yapıyorum ve bazen insanlığımdan utanıyorum. Bu plajı kullanan insanlar yediklerini içtiklerini hatta kırık şişeleri plajda bırakıp gidiyorlar. Lütfen bunu yapmasınlar ve çevreye karşı duyarlı davransınlar."

DHA
EnderYıldırım

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzr 28 Ara 2014, 21:29

Boyalık'ta yeni bir proje. Divan otel olarak gözüküyor.

http://www.dilekci.com/2913565/boyalk-hotel
EnderYıldırım

Mesajgönderen EnderYıldırım » Pzt 14 Eyl 2015, 17:51

Folkart, yeni Çeşme Projesi de başlıyor.

http://www.folkartblucesme.com/
EnderYıldırım

Önceki

Dön Kent Haberleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Free Web Hosting